Mają  po kilkanaście lat i wiele sukcesów na koncie. Wygrywają zawody, turnieje, dostają stypendia, mają zaplanowaną przyszłość i wiedzą czego chcą. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie umieściło ich zdjęcia w kalendarzu na 2019 rok.  W sesji fotograficznej wystąpili akrobaci: Amelia Uchto i Wiktor Starczyński, zawodniczka karate Jagoda Linczowska, szachistka Milena Ślusarczyk i Karolina Krupa, laureatka ogólnopolskiej olimpiady z języka polskiego. 

Złota piątka z kalendarza

Fot. Amelia Uchto, Milena Ślusarczyk, Jagoda Linczowska, Karolina Krupa i Wiktor Starczyński podczas spotkania z wicestarostą Bartłomiejem Gębalą w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie 

 

Milena Ślusarczyk, lat 14. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie. Złoty medal w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół (klasa VI, dziewczęta). I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II liga. I miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich Małopolska-Podkarpacie o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinie szachy. Złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorek do lat 12 w szachach błyskawicznych. Zawodniczka UKS Hetman Koronny Trzebinia.

Amelia Uchto, lat 13. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie. Wicemistrzyni Polski w skokach na ścieżce w 2015 roku. Mistrzyni Polski w skokach na ścieżce w 2017 roku. Wicemistrzyni Polski w skokach drużynowych na trampolinie w 2016 roku. Wicemistrzyni Ogólnopolskich „Młodych Talentów” w 2018 roku. Zawodniczka Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Wiktor Starczyński, lat 15. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Baku w Azerbejdżanie w 2018 roku. Wicemistrz Polski w skokach synchronicznych i Mistrz Polski w skokach drużynowych na trampolinie w 2018 roku. Zawodnik Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Jagoda Linczowska, lat 17. Uczennica Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. W 2017 roku powołana w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji oraz w skład Reprezentacji Polski na Puchar Europy 16th European Open Karate Championships w Bukareszcie w Rumunii. Zdobyła I Miejsce Kata i III Miejsce Kumite. Zawodniczka Chrzanowskiego Klubu Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki – Sekcja Libiąż.  Otrzymała Nagrodę Starosty Chrzanowskiego w Dziedzinie Sportu za osiągnięcia w 2017 roku.

Karolina Krupa, lat 19. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie. W 2018 roku otrzymała Stypendium Powiatu Chrzanowskiego w ramach programu stypendialnego obejmującego uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chrzanowski. Uzyskała tytuł laureata i III miejsce w XLVII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego na szczeblu centralnym. Od 1,5 roku uczy się języka chińskiego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.