Należysz do organizacji pozarządowej? Działasz w grupie nieformalnej? Interesuje Cię praca społeczna? Piszesz projekty? Organizujesz zbiórki publiczne? Zapraszamy na konferencję dla NGO! To wydarzenie jest specjalnie dla Ciebie. Zarejestruj się jak najszybciej. Kliknij w link na naszym zaproszeniu i pobierz bilet. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy na konferencję dla organizacji pozarządowych

21 września w godz. 10-16 w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbędzie się konferencja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających w powiecie.  Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczników i zaprasza na konferencję połączoną z warsztatami. Podczas spotkania członkowie organizacji poznają m.in. możliwości poszerzenia źródła finansowania działalności statutowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat organizacji imprez, zbiórki publicznej i loterii oraz na temat planowania projektu.

                                                                                                           

Doceniamy społeczników

Przypomnijmy, że to nie pierwsza inicjatywa powiatu chrzanowskiego skierowana do NGO w tym roku. 6 września w Wygiełzowie odbyło się VIII Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Podczas spotkania wręczono Nagrody Starosty Chrzanowskiego: „Optimo modo” - „W najlepszy sposób” – dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej, prowadzącej działalność na terenie powiatu chrzanowskiego oraz  „Bonum facere” – „Czynić dobro” dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego. Pierwszą otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Trzebini. Wyróżnienie przyznano  Stowarzyszeniu "Przyjaciele Staszica" oraz Parafialnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Młoszowa.
Tytuł "Bonum facere" otrzymało siedmiu laureatów: Ewa Feliksiak, Zofia Grondalczyk, Ewa Mendela, Joanna Rybińska-Bejster, Teresa Bigaj, Adam Kasperkiewicz i Henryk Kozyra.

 

Pomagamy finansowo

Warto dodać, że organizacje pozarządowe działające w oparciu o Ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mają możliwość ubiegania się o pieniądze z tzw. małych grantów. W 2019 roku powiat zabezpieczył na ten cel 95 tys. zł. To jak dotąd największy budżet na małe granty (dla porównania: w 2017 roku– 60 tys. zł, w 2018 roku – 70 tys. zł).

Do września 2019 roku z małych grantów skorzystało już 18 organizacji. Zainteresowanie jest coraz większe (w 2017 roku – 15 NGO, w 2018 roku – 17 NGO).

O przyznaniu pieniędzy dla danej organizacji decyduje Zarząd Powiatu Chrzanowskiego. Środki zdobywają te NGO, które mają w planach organizację ciekawych przedsięwzięć.

 

Czy wiesz, że…

Powiat chrzanowski współpracuje z organizacjami pozarządowymi. W 2019 roku ogłosił konkurs na realizację zadania publicznego: Zlot rowerowy „Wędruj z nami papieskimi szlakami” oraz Zlot rowerowy „Ekorajd z powiatem chrzanowskim”, którego wykonawcą jest Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów. Na organizację tych dwóch imprez otrzymało z powiatu 14,5 tys. zł.

 

REJESTRACJA 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.