Nagrody Starosty Chrzanowskiego w Dziedzinie Sportu otrzymało sześciu znakomitych zawodników oraz dwóch wyjątkowych trenerów.  To ludzie, którzy dzięki pasji, wytrwałości i konsekwencji mogą dziś cieszyć się z sukcesów i rozsławiać powiat chrzanowski na arenie także międzynarodowej.

Sportowcy i trenerzy wyróżnieni przez starostę

Zawodnicy

Justyna Poznańska z Libiąża od czterech lat związana jest z Uczniowskim Klubem Sportowym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Jej pasją jest pływanie.  W 2018 roku na podstawie uzyskanych wyników sportowych Justyna została powołana do kadry Polski Juniorów. Jej największym osiągnięciem są medale Mistrzostw Szkół Sportowych
w Raciborzu. W ubiegłym roku Justyna wystartowała w 16 zawodach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim zdobywając łącznie 66 medali, w tym 36 złotych, 21 srebrnych i 9 brązowych.

 

Jagoda Linczowska z Libiąża od 2009 roku związana jest z  Chrzanowskim Klubem Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki.  Ubiegły rok był dla Jagody wyjątkowo bogaty w sukcesy.  Młoda zawodniczka zajęła m.in.  pierwsze miejsce w  Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „Przełęcz Cup” w kategorii Kata, a także pierwsze miejsce w I Memoriale Masutatsu Oyamy w Dzierżonowie w kategorii  Kumite (walka). Jagoda przywiozła także złoto z XXXVIII Mistrzostw Śląska Karate Kyokushin z Bielsku Białej.W 2017 roku powołana w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji oraz w skład Reprezentacji Polski na Puchar Europy 16th European Open Karate Championships w Bukareszcie w Rumunii. Zdobyła I Miejsce Kata i III Miejsce Kumite. 

 

Wiktoria  Ziober z Chrzanowa od 2017 roku działa w chrzanowskim klubie sportowym „Sparta”. Do jej największych osiągnięć ubiegłego roku należy brązowy medal Mistrzostw Świata w Kickboxingu Wako w kategorii KickLight – 65 kg. Wiktoria może pochwalić się aż,  czterema złotymi medalami zdobytymi w 2018 roku. Wywalczyła  je m.in. w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kick Light i w Mistrzostwach Polski JuJitsu (U15 Newaza no GI). Wiktoria nie tylko doskonale walczy, ale także pływa. W ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Okręgu Małopolskiego w pływaniu na dystansach 100 i 200 m stylem zmiennym oraz 50 metrów stylem dowolnym.

 

Paweł Żuławiński z Trzebini od 9 lat działa w chrzanowskim klubie Modelarstwa Lotniczego. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. Podczas  Mistrzostw Świata F1A, F1B, F1P dla Juniorów  przywiózł w ubiegłym roku  z Bułgarii, aż dwa medale: srebro i brąz. Paweł zajął także drugie miejsce  w 83 Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w Lesznie.

 

Jakub Wocial z Trzebini od trzech lat jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. W rozgrywkach Małopolskiej Ligi Trampkarzy rocznika 2004, w zeszłym sezonie z  drużyną zajął pierwsze miejsce, co dało awans do Centralnej Ligi Juniorów na 2019 rok. W rundzie jesiennej i wiosennej Małopolskiej Ligi Juniorów Jakub został królem strzelców.

 

Mateusz Drobiński z Chrzanowa jest zawodnikiem Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie. Działa w sekcji akrobatyki sportowej.
W styczniu 2019 roku Mateusz został powołany do Kadry Narodowej Juniorów w skokach na trampolinie Polskiego Związku Gimnastyki. Chrzanowianin jest aktualnym Mistrzem Polski w skokach na trampolinie w II klasie sportowej
 i szóstym zawodnikiem na świecie w swojej kategorii wiekowej 13-14 lat.

 

Trenerzy

Trener Marek Starczyński od 19 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z Gminy Libiąż w sekcji akrobatyki sportowej. Przez kilkanaście lat pozyskiwał pieniądze na poszerzenie bazy sportowej w libiąskiej sekcji akrobatyki. Obecnie dzięki jego staraniom jest to prężnie działająca i ciesząca się wielką popularnością sekcja sportowa, do której uczęszcza ponad stu uczestników. Pan Marek jest inicjatorem i organizatorem Otwartych Mistrzostw Małopolski „Turnieju Andrzejkowego”. W 2018 roku jego dwóch zawodników zasiliło Kadrę Narodową Juniorów oraz zostali powołani do Kadry na 2019 rok, natomiast 12 zawodników do Kadr Wojewódzkich.

 

Trener Zbigniew Zieliński związany jest z Chrzanowskim Klubem Karate. W sporcie działa od 1980 roku. Pod jego skrzydłami  zawodnicy zdobyli w ubiegłym roku laury na arenie międzynarodowej zajmując czołowe miejsca w Mistrzostwach Europy w Bułgarii, Pucharze Europy w Mołdawii oraz Mistrzostwach Polski w Ełku. W latach 2015 – 2018 Jagoda Linczowska, Agnieszka Lipińska oraz Dawid Gładysek zostali powołani do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy. Najmłodsi jego zawodnicy w 2018 roku zdobyli 18 złotych, 14 srebrnych i 17 brązowych medali. Natomiast A Shihan Zbigniew Zieliński na Mistrzostwach Świata w kwietniu 2018 roku w Japonii w kategorii Masters pow. 50 lat zdobył wicemistrzostwo.

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.