Wystartowała tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu na najlepsze projekty zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim – RegioStars 2019, który ma na celu wyróżnienie inicjatyw najbardziej atrakcyjnych i inspirujących dla innych regionów w całej Europie.


Tym razem o nagrody RegioStars projekty będą walczyć  w następujących kategoriach:

  • wspieranie transformacji cyfrowej,
  • łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury,
  • zwalczanie nierówności i ubóstwa,
  • budowanie miast odpornych na zmianę klimatu,
  • modernizacja służby zdrowia.

Nabór zgłoszeń za pośrednictwem platformy internetowej potrwa do 9 maja 2019 r. Kandydatury mogą przesyłać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej. W tym celu należy skontaktować się z pracownikiem IZ - tel. 12 29 90 682.

Wszystkie niezbędne dla beneficjentów informacje nt. aplikowania znajdują się w Poradniku dla uczestników. Publikacja zawiera opis tegorocznych kategorii konkursowych oraz praktyczny przewodnik, który pomoże każdemu uczestnikowi przejść przez wszystkie etapy konkursu. 

W październiku 2019 r. w Brukseli odbędzie się uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu RegioStars.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.