Młodzież odpoczywa, a w trzebińskim Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych rozpoczął się remont sanitariatów.

Powiat chrzanowski remontuje szkoły

Fot. W budynku II LO w Chrzanowie trwa wymiana posadzki  

 

Toalety dziewcząt i chłopców pozostawiały wiele do życzenia. Już wkrótce będzie tam estetycznie i komfortowo. Inwestycja finansowana przez powiat chrzanowski wyniesie ok. 110 tys. zł i obejmie rozbiórkę ścianek działowych, posadzek, drzwi i urządzeń sanitarnych oraz wykonanie nowych.

30-letnia posadzka na korytarzach i w pięciu salach lekcyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie przejdzie do historii. Trwa wymiana płytek PCV na wykładzinę.
- Będzie to materiał o podwyższonej odporności na ścieranie i na zarysowania - mówi Andrzej Bieda, dyrektor II LO w Chrzanowie.
Prace rozpoczęły się w pierwszych dniach ferii.

W ramach tegorocznych remontów w placówkach oświatowych trwa odnawianie parkietów w dwóch salach lekcyjnych Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie. Podczas ferii zimowych przeprowadzono także światłowód pomiędzy budynkami PCE.

- Modernizujemy również portiernię. Była pokryta szybami, teraz robimy drewnianą ladę. Sukcesywnie odnawiamy także sale lekcyjne w ramach zajęć praktycznych uczniów z klasy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Młodzież wykonuje drobne prace takie jak malowanie ścian, gładzie, uzupełnianie płytek – mówi Agnieszka Siejka-Lasoń, dyrektor PCE w Chrzanowie.  

W planach na 2020 rok jest wykonanie instalacji przeciwpożarowej i budowa hydrantów (jednego przy budynku Szkoły Branżowej przy ul. Paderewskiego 1, drugiego przy internacie SOSW przy ul. Paderewskiego 5 – ich koszt to 80 tys. zł łącznie) oraz rozbudowa boiska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie. Po przebudowie obiekt będzie się składał z dwóch części rozdzielonych specjalną siatką zwaną piłkochwytem. W planach jest boisko do piłki siatkowej i koszykowej oraz boisko do piłki ręcznej.

W tym roku Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zainstaluje w budynku przeciwpożarowy główny wyłącznik prądu oraz oświetlenie awaryjne. Zadanie jest w realizacji. Zabezpieczono na nie 20 tys. zł.

Zakładane są też zakupy wyposażenia do jednostek oświatowych.

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.