Przed nami Europejskie Dni Dziedzictwa, czyli największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. 15 września, między godziną 11 a 17 w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach odbędą się w ramach EDD bezpłatne  warsztaty rzemiosła ludowego: garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronki klockowej, hafciarstwa, szydełkarstwa, piekarstwa, bibułkarstwa, dziewiarstwa.

Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa

Organizatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa zapewniają bezpłatny dostęp do zabytków i innych obiektów kultury: muzeów, skansenów, parków, ogrodów, do których wstęp wiąże się z opłatami, lub które w innym czasie są niedostępne dla zwiedzających. Proponują także wiele innych atrakcji, takich jak: koncerty, wystawy, festyny historyczne, prezentacje ginących zawodów, wykłady, kiermasze wyrobów artystycznych i rzemieślniczych; zachęcają do obcowania z kulturą i zabytkami, popularyzują wśród społeczeństwa regionalne tradycje i zwyczaje. Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy lokalne.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.