Rozwiązaniem umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chrzanowie skutkuje uchwała Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z 13 grudnia.

Dyrektor chrzanowskiej lecznicy zwolniony

Fot. Starosta Andrzej Uryga i wicestarosta Bartłomiej Gębala podczas konferencji prasowej w starostwie 

 

Dyrektor Waldemar Stylo traci pracę w trybie dyscyplinarnym z kilku powodów, m.in. utraty płynności finansowej placówki i nieprawidłowościach w zarządzaniu. Pełniącą obowiązki dyrektora jest obecnie Alicja Dobranowska. Niezwłocznie zostanie również ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Czy lecznicy grozi likwidacja?  - na to pytanie odpowiadał na piątkowym spotkaniu prasowym starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

- Zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejsze zadania powiatu. Nie wyobrażam sobie fizycznej likwidacji szpitala, choć mam świadomość konieczności dużych nakładów finansowych na tę placówkę.  Zrobię wszystko, by ją ratować – zapewnił starosta.

 

 

Komentarze   
+8 #1 abc 2018-12-14 17:55
Uśpić fiata stilo...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.