Zatrzymani za posiadanie narkotyków

8 stycznia br. do Komisariatu Policji w Trzebini zadzwonił mężczyzna z informacją, że w rzece Chechło znajduje się samochód m-ki  Alfa romeo, porzucony przez kierowcę, który najprawdopodbniej spłoszył się na widok zawiadamiającego.

Policyjny patrol rzeczywiście natrafił w rzece na samochód, jednak nigdzie w pobliżu nie zauważono żadnej osoby. Wewnątrz auta natomiast policjanci znaleźli środki odurzające w postaci około 24 gramów amfetaminy, 12 sztuk tabletek extasy oraz  pewnych ilości marihuany. Po wykonaniu czynności, pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Następnego dnia trzebińscy policjanci zatrzymali właściciela samochodu, który przyznał się do zarzucanego mu czynu z art. 62 ust 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. do posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Tutejsza prokuratura zastosowała wobec trzebinianina środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Do kolejnego zatrzymania osoby posiadającej środki psychoaktywne doszło w Chrzanowie 10 stycznia br. na jednym z parkingów samochodowych. Policjanci chrzanowskiej prewencji podczas kontroli samochodu Hyundai znaleźli przy kierującym blisko 30 gramów  marihuany.

Z zatrzymanym 25 -latkiem następnego dnia wykonano czynności procesowe przedstawiając mu zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

(zdj. poglądowe)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.