Spotkanie z Seniorami w Domu Kultury "Sokół" w Trzebini

W dniu wczorajszym  Zespół ds. Nieletnich i Patologii KPP w Chrzanowie na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebini w Domu Kultury „Sokół” przeprowadził prelekcję na temat zagrożeń na jakie mogą być narażeni seniorzy.

Dużą uwagą cieszyła się problematyka związana z metodami oszustw na tzw.: „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika wodociągów”. Seniorzy  w tej kwestii nawiązali dyskusję wymieniając się doświadczeniami i własnymi spostrzeżeniami. W ramach programów seniorzy otrzymali materiały profilaktyczne w formie ulotek „Seniorze nie daj się oszukać. Uważaj na umowy zawierane na pokazach lub w domu”. Kolejno omówiono postępowanie w przypadku zagubienia lub kradzieży dokumentów tożsamości.         

Jak się okazało, seniorzy wykazali się dużą znajomością bezpieczeństwa w  Internecie, który  nie jest dla nich czarną magią. W tym przypadku przykłady ich bezpiecznego zachowania w sieci  sypały się jak z „rękawa”.

Poruszono ponadto ważny temat bezpieczeństwa seniorów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.      

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.