Policjanci z Chrzanowa zatrzymali oszustkę, która wyłudziła 20 000 zł od seniorki

30 listopada 2018 r. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 24-letniej mieszkanki Krakowa. W prokuraturze kobieta usłyszała zarzut wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „policjanta” oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.  24-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Chrzanowie przeprowadzili od dawna planowaną akcję, której celem było zatrzymanie oszustki podejrzewanej o wyłudzenie pieniędzy  od seniorki z Chrzanowa sposobem na tzw. „policjanta”. Kwota nie była mała, zwłaszcza, dla starszej kobiety, której dochody nie zawsze wystarczające. Pokrzywdzona przekazała nieuczciwej krakowiance 20 000 zł.
Schemat działania 24-latki był  typowy dla tego rodzaju przestępstw, bowiem starsza pani  została przez swoja rozmówczynię przekonana, o konieczności wpłaty kaucji na poczet uniknięcia kary przez jej bliskiego krewnego, który miał spowodować śmiertelny wypadek drogowy. Seniorka była przekonana, że pomaga spokrewnionej osobie. Po konsultacji z rodziną okazało się, że została oszukana, a pieniądze jak jej się wydawało zniknęły bezpowrotnie. Wówczas do akcji wkroczyli kryminalni z Chrzanowa, którzy szybko ustalili personalia  i miejsce zamieszkania  oszustki. Okazało się, że to 24-letnia mieszkanka Krakowa. W  wyniku skutecznych działań Policji seniorka odzyskała wyłudzona kwotę. Ponadto podczas przeszukania mieszkania kobiety okazało się, że posiada ona amfetaminę w ilości 463,29 g.  Krakowianka została zatrzymana, narkotyki zabezpieczono, a o dalszym jej losie zdecyduje sąd. 
Seniorka, która odzyskała stracone mienie, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie złożyła podziękowanie za profesjonalnie przeprowadzoną akcję, a także pogratulowała doskonale wyszkolonych i skutecznie działających  funkcjonariuszy. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.