Nieudane pozbycie się amfetaminy przed kontrolą drogową

26 kwietnia br. w godzinach popołudniowych  Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie na ul. Berka Joselewicza w Chrzanowie  zauważyli Audi, którego kierujący podczas jazdy nie miał załączonych świateł mijania.  Pojazd ten został zatrzymany przez policjantów  na ul. Sądowej, a jego kierowca został ukarany mandatem karnym.

W między czasie do dyżurnego komendy dodzwonił się mężczyzna, który poinformował, że chwilę wcześniej był naocznym świadkiem jak przez okno kierowcy pojazdu Audi, który był zatrzymywany przez Policję ktoś wyrzucił pakunek.

Dyżurny zaraz po otrzymaniu tej informacji  w miejsce ujawnienia pakunku wysłał specjalistów, którzy ujawnili w nim  biały proszek, a następnie poddali go badaniu na testerze narkotykowym. Okazało się, że jest to amfetamina  ilości 21,14gramów netto.

Kierowca Audi, 41 – letni mieszkaniec Chrzanowa wraz z pasażerem zostali zatrzymani do wyjaśnienia i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia 41- letniemu chrzanowianinowi przedstawiano zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.