Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjanta będącego w czasie wolnym od służby

Przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie miał  57 - letni kierowca opla, któremu dalszą jazdę udaremnił policjant będący poza służbą.

W sobotę rano w Trzebini na jednym z parkingów przy centrum handlowym policjant Komisariatu Policji w Alwerni, zauważył jak kierujący oplem najechał na zaparkowany volkswagen, powodując jego uszkodzenie. Manewry jakie wykonywał kierujący oplem wzbudziły podejrzenia policjanta co do trzeźwości mężczyzny. Policjant podszedł do opla  i poczuł silną woń alkoholu od kierowcy. Funkcjonariusz wyciągnął kluczyki z stacyjki opla i powiadomił  ruch drogowy o zaistniałej sytuacji. Kierowcą opla jak się okazało, był 57-letni mieszkaniec Trzebini. Badanie trzeźwości wskazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.