Mężczyzna uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu  dalszą jazdę

Nie dalej jak wczoraj tj. 2 kwietnia pisaliśmy o wzorowej reakcji mieszkańca Gminy Babic, który powiadomił Policję, po tym jak zauważył kierującego samochodem Audi, a którego zachowanie wzbudziło w zgłaszającym obawę, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Do podobnej sytuacji doszło w dniu 2 kwietnia o godz. 19:50 w Trzebini na ul. 1-go Maja, gdzie mieszkaniec Trzebini idąc na zakupy zauważył kierującego samochodem m-ki Ford parkującego tuż przed sklepem. Podczas robienia zakupów w tym samym sklepie zgłaszający wyczuł woń alkoholu od kierującego.

Gdy po zakończonych zakupach kierowca ponownie wsiadł do samochodu i chciał odjechać mężczyzna uniemożliwił mu odjazd zabierając kluczyki i wezwając na miejsce patrol Policji.

Kierujący Fordem, 62- letni mieszkaniec Jaworzna poddany przez funkcjonariuszy badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Jaworznianinowi  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.