Kampania "NO PROMIL - NO PROBLEM"

W tym roku Gmina Chrzanów po raz pierwszy przystąpiła do Kampanii Społecznej pn. „NO PROMIL - NO PROBLEM” . Do powyższej kampanii włączyła się również chrzanowska Policja oraz cztery szkoły podstawowe z tej samej gminy.

Głównym założeniem i celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

Mając na uwadze tak ważne cele w dniu 14 listopada br. dzieci z Szkoły Podstawkowej nr 6 w Chrzanowie wspólnie z swoimi nauczycielami uczestniczyły w przeprowadzanych przez chrzanowską drogówkę  kontrolach trzeźwości.   

Zatrzymywani kierowcy z wielką serdecznością wyrażali poparcie kampanii.  Każdy skontrolowany kierowca otrzymywał od dzieci ulotki profilaktyczne, przeliczniki promilowe, balony i słodycze.

W następnych dniach podobne działania na rzecz kampanii  „NO PROMIL - NO PROBLEM” będą przeprowadzały dzieci wraz z nauczycielami  z Szkoły Podstawowej nr 3,5 w Chrzanowie  oraz Szkoły Podstawowej w Luszowicach.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.