Jak wygląda życie psa policyjnego?

Czy każdy dzień służby jest taki sam? Ile czasu pies spędza ze swoim przewodnikiem? Gdzie mieszka pies policyjny? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz już dziś, oglądając trzeci odcinek materiału, który polska Policja przygotowała wspólnie z kanałem HISTORY. Zapraszamy na nasze profile na Facebooku, Instagramie i YouTubie!

Policyjni przewodnicy psów służbowych nie tylko patrolują wyznaczone rejony służbowe, do ich obowiązków należy też obsługa czworonożnych partnerów: - sprzątamy, karmimy, czeszemy, spacerujemy. Nawet w wolny dzień również przyjeżdżamy doglądać swojego zwierzęcia. Odpowiadamy za niego. A on potrafi być lojalny i na pewno odwdzięczy się miłością przewodnikowi, który poświęca mu tak dużo czasu.

Podobnie jak pierwszy odcinek „Jak zostać przewodnikiem psa policyjnego” oraz drugi „Na czym polega służba psa w policji”, także i ten powstał przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. Wzięli w nim udział przewodnicy policyjnych psów: mł. asp. Edyta Sułkowska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, mł. asp. Paweł Majczyna i sierż. szt. Grzegorz Kozłowski z Komendy Powiatowej Policji w Siedlcach.

Kolejny odcinek z cyklu już w przyszłym tygodniu. Śledź na bieżąco nasze profile w mediach społecznościowych. Więcej o pracy policyjnych psów i ich przewodników dowiesz się również z najnowszego programu „Najlepszy pies w Policji” emitowanego w każdy wtorek o godzinie 22.00 na kanale HISTORY.

(Biuro Komunikacji Społecznej KGP)

Loading Video...
jwplayer('ajwplayer609896film-w-aktualnosci').setup({"file":"http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/system/files/1-345304_2.mp4","width":"480","height":"270","stretching":"uniform","primary":"flash"});
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.