Dzień Dziecka pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" w Zespole Szkół w Mętkowie

31 maja br. na terenie Zespołu Szkół w Mętkowie odbyła się impreza z okazji „ Dnia Dziecka” pod hasłem :„Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkanie z okazji święta dzieci zorganizowała Rada Rodziców oraz Grono Pedagogicznej tamtejszej placówki oświatowej.

Pogoda rozpieszczała dzieci. Na samym początku najmłodsi wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznych postaw i zachowań nie tylko w ruchu drogowym, ale także w związku  zagrożeniami podczas wakacji. Po zakończeniu prelekcji Zespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadzili quiz z tematyki „bezpieczeństwa”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania,  a za każdą prawidłową odpowiedź dostawały upominki. Ciekawostką jest, że dzieci w dużym skupieniu słuchały pogawędki z policjantem, gdyż w ich odpowiedziach quizowych nie pojawiła się żadna zła odpowiedź. Na zakończenie każdy przedszkolak i uczeń z klasy od I do III miał możliwość odcisnąć swoje linie papilarne za pomocą  poduszki daktyloskopijnej.

W starszych klasach młodzież wysłuchała prelekcji tym razem na temat "przemocy rówieśniczej" Policjant zespołu uświadomił uczniów jak poważne są następstwa takich zachowanń, apelował również o poszanowanie i tolerancję innych osób. 

Dużym zainteresowanie wśród uczniów klas starszych cieszyło policyjne umundurowanie specjalne  wykorzystywane  m.in. podczas  zabezpieczenia meczy  tzw: „PZ”. Zwłaszcza chłopcy chętnie ustawiali się w kolejce, by chodź na chwilę mieć możliwość go przymierzyć.

Nie zabrakło również czegoś z kryminalistyki, a mianowicie wyodrębniania śladów  linii papilarnych pozostawionych na szklankach, a także śladów traseologicznych w postaci odlewów gipsowych  podeszwy buta.

Podczas świętowania „Dnia Dziecka” w Zespole Szkół w Mętkowie odbywały się liczne gry i zawody nagradzane pucharami za zdobycie miejsc na podium. Zabaw i uśmiechów  dzieci nie było końca. Na zakończenie, uczniowie  z uśmiechami na twarzach wykonali sobie zdjęcia pamiątkowe z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Wszystkim dzieciom tym małym i tym dużym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie życzą samach radosnych chwil i całorocznego uśmiechu na buziach.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.