„Dzień bezpiecznego Internetu” w Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie

W odbywającym się pod hasłem Działajmy razem!, - „Dzień Bezpiecznego Internetu” odbył się wczoraj w  Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie.

Ponieważ celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  edukowali dzieci i młodzież w powyższej placówce oświatowej.  

Podczas spotkania z klasami młodszymi omówiono szereg zagadnień związanych z bezpiecznym surfowaniem po Internecie oglądając jednocześnie filmik „Plik i Folder”,  który powstał w ramach projektu edukacyjnego „Przygoda Plika i Foldera w Sieci” – prowadzony przez instytut badawczy NASK już od 2010r.

W klasach starszych duże zainteresowanie budziła odpowiedzialność prawna nieletnich za publikację nie swoich zdjęć w Internecie.

Spotkanie z uczniami i z ich wychowawcami  upłynęło w miłej, bardzo pouczającej atmosferze, gdzie kolejny raz wszyscy przypomnieli sobie o ważnych zasadach związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.