Chrzanowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który chciał oszukać starszą kobietę metodą „na policjanta”

19 lipca br. w południe chrzanowska Policja została powiadomiona o prawdopodobnym zamiarze oszukania seniorki na tzw. „ funkcjonariusza CBŚ”. W tym dniu, przed południem na telefon stacjonarny  70- letniej  seniorki z Chrzanowa zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚ, który rozpracowuje grupę oszustów bankowych. Dzwoniący polecił kobiecie wypłacić z banku kwotę 20 tys. zł i przywieźć je do Mysłowic w umówione miejsce.

Seniorka udała się do banku, gdzie wypłaciła pieniądze, a następnie udała się do swojego znajomego pracującego w sklepie, któremu opowiedziała o całej sytuacji.  Znajomy kobiety wyczuwając podstęp wraz  z kobietą powiadomili policję.

Chrzanowscy policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z Mysłowic działając operacyjnie zatrzymali 17 -latka mieszkańca Mysłowic, który zgłosił się po „umówione” pieniądze.

Nieletni został zatrzymany i noc spędził w chrzanowskim areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa ( art.286 KK )  za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.