Autor fałszywego zgłoszenia o podłożeniu bomb zatrzymany

1 godzina i 5 minut, tyle potrzebowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  na ustalenie autora fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych w chrzanowskim sądzie i szpitalu. 

14.12.2018r. o godz. 9:28 na numer alarmowy 12 zadzwonił anonimowy mężczyzna z informacją o podłożeniu bomby w chrzanowskim szpitalu i sądzie. Odpowiednie służby od razu wkroczyły do akcji. Podjęto decyzję o ewakuacji łącznie 80 pracownikach sądu. W szpitalu takiej decyzji nie podjęto, jednak natychmiast zamknięto wejście do budynku i nikt nie był do niego wpuszczany. Do działań skierowano 27 policjantów i 13 radiowozów. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń w budynkach sądu i szpitala nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych . O godz. 12:30 sąd i szpital powróciły do pracy.

W momencie, gdy trwały czynności związane z sprawdzaniem pomieszczeń sądu i szpitala, chrzanowscy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przystąpili do ustalenia właściciela numeru, który poinformował o podłożeniu bomb. Bardzo szybko, bo w zaledwie 65 min policjanci ustali abonenta, a następnie zatrzymali mężczyznę, który był autorem fałszywego zgłoszenia. Okazało się, że to 38 – letni mieszkaniec Libiąża, który od razu przyznał się do swojego czynu.

15.12.2018r. 38 – letniemu libiążaninowi przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 224a Kodeksu Karnego, a Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

Komentarze   
+4 #1 abc 2018-12-17 19:15
Teraz wszyscy pacjenci i pracownicy oraz osoby postronne które w tym czasie przebywały w szpitalu i sądzie powinny z powództwa cywilnego wytoczyć proces głupiemu gnojowi za straty psychiczne i moralne. Apeluję, zniszczmy gnoja niech do końca życia będzie dziadem i niech wypłaca wszystkim należne odszkodowanie. Ja pierwszy już jestem po konsultacji z prawnikiem i zakładam przygłupowi sprawę w sądzie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.