W dn. 8 grudnia br. na terenie boiska Klubu Sportowego „WISŁA” Jankowice odbyły się ćwiczenia gminne (doskonalące i zgrywające) jednostek OSP z terenu Gminy Babice: Babice, Jankowice, Mętków, Rozkochów i Zagórze.

Założeniem do ćwiczeń było czołowe zderzenie samochodu osobowego i minibusu. W samochodach znajdowały się osoby poszkodowane.
Zadaniem dla jednostek OSP było dotarcie do poszkodowanych osób, uwolnienie ich, udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy medycznej oraz zabezpieczenie terenu akcji. Ćwiczenia zorganizował i koordynował Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Gminie Babice st. bryg. w st. spocz. Winicjusz Jarczyk.
W ćwiczeniach uczestniczyli jako obserwatorzy i rozjemcy przedstawiciele KP PSP w Chrzanowie: st. kpt. Piotr Bębenek, mł. kpt. Mateusz Tekieli, z ramienia Oddziału Gminnego Związku OSP w Babicach: Prezes Oddziału dh Wiesław Domin, dh Andrzej Gołas i dh Ryszard Wosik.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.