KPP w Chrzanowie: Policjanci edukowali o bezpieczeństwie w sieci
**Internet - przestrzeń pełna możliwości, lecz i zagrożeń. Jak młodzież z Chrzanowa uczy się bezpiecznego korzystania z cyfrowego świata? Policjanci włączają się do edukacji!**
  • Akcja edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych Fablok w Chrzanowie.
  • Bezpieczeństwo online - temat Dnia Bezpiecznego Internetu.
  • Porady ekspertów dla młodzieży - jak unikać pułapek w sieci.

W erze cyfrowej, gdzie internet stał się naszym drugim domem, wiedza o bezpieczeństwie online nabiera szczególnego znaczenia. Z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypominają, że wirtualny świat, podobnie jak ten realny, kryje w sobie nie tylko nieskończone możliwości, ale i potencjalne niebezpieczeństwa. Lokalni profilaktycy podjęli rękawicę, by uświadomić młodzież z Zespołu Szkół Technicznych Fablok w Chrzanowie o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas cyfrowych eskapad.

Podczas interaktywnych spotkań, które odbyły się 8 lutego, eksperci z chrzanowskiej policji podzielili się z uczniami kluczowymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach akcji, która potrwa do końca marca, mundurowi nie tylko zaznajomili 323 uczniów ze sposobami na efektywne i mądre wykorzystywanie tego narzędzia, ale również podkreślali, jak ważne jest rozpoznawanie i przeciwdziałanie cyberzagrożeniom.

Bezpieczeństwo w sieci to nie tylko techniczne środki ochrony. To przede wszystkim świadomość użytkowników, ich umiejętność rozpoznawania podejrzanych zachowań i reagowania na nie. Policjanci przekazali młodzieży, że ich czujność może być kluczowa w zapobieganiu cyberprzestępstwom, a także jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z pozornie niewinnych działań, takich jak udostępnianie zdjęć czy publikowanie opinii na temat innych osób.

Wyposażenie młodych ludzi w niezbędną wiedzę i narzędzia, by mogli bezpiecznie pływać po cyberprzestrzeni, to inwestycja w ich przyszłość. Warto pamiętać, że internet, podobnie jak ocean, może być pełen przygód, ale tylko wtedy, gdy znamy zasady bezpiecznego żeglowania.


Opierając się na: KPP w Chrzanowie