Burze z gradem i silnym wiatrem – ostrzeżenie II stopnia w powiecie chrzanowskim
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega mieszkańców przed nadchodzącymi burzami. Zjawiska mogą być intensywne, z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru, dlatego warto przygotować się na trudne warunki pogodowe.
  1. Burze od godziny 16:00 dnia 06.06.2024 r. do godziny 09:00 dnia 07.06.2024 r.
  2. Opady deszczu od 20 mm do 35 mm.
  3. Porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h.
  4. Lokalnie możliwy grad.

Prognozy meteorologiczne przewidują, że burze mogą wystąpić na terenie powiatu chrzanowskiego od popołudnia 6 czerwca do poranka 7 czerwca. Według Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, największe natężenie zjawisk spodziewane jest późno wieczorem oraz w pierwszej połowie nocy. Mieszkańcy powinni być przygotowani na intensywne opady deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 35 mm.

Dodatkowo, burzom mogą towarzyszyć silne porywy wiatru osiągające prędkość do 90 km/h, a miejscami nawet 100 km/h. W niektórych miejscach możliwy jest również grad, co dodatkowo zwiększa ryzyko uszkodzeń. Warto zabezpieczyć swoje mienie i unikać przebywania na otwartym terenie podczas trwania burzy.

Informacja o nadchodzących zjawiskach pogodowych została przekazana przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, a prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniane jest na 70%. W takich sytuacjach zaleca się śledzenie komunikatów pogodowych oraz unikanie podróży, jeśli nie są one konieczne.

Burze, zwłaszcza te intensywne, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego ważne jest, aby mieszkańcy byli świadomi zagrożeń i podejmowali odpowiednie środki ostrożności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze.


Opierając się na: PCZK w Chrzanowie