05.07.2019r. w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie podpisane zostało porozumienie dot. współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Chrzanowie z samorządami powiatu chrzanowskiego.

Dofinansowanie dla mieszkańców w postaci bonów szkoleniowych

Gminę Babie reprezentował Radosław Warzecha Wójt Gminy Babice. Porozumienie dot. realizacji 3 projektów, które umożliwiają rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych oraz nowy start osób powracających do Małopolski z zagranicy.
Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery. Mogą to być m.in. kursy językowe, komputerowe, prawo jazdy. Na szkolenia ogólne zarezerwowano 65 mln zł., natomiast na szkolenia zawodowe 70 mln zł.
Z kolei do osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy skierowany jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.
Więcej informacji o projektach Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa i Nowy Start w Małopolsce można znaleźć na stronie internetowej WUP Kraków. Rejestrować można się na stronie internetowej www.pociagdokariery.pl. Pod tym adresem dostępny jest także szczegółowy regulamin uczestnictwa w projektach.

Dofinansowanie dla mieszkańców w postaci bonów szkoleniowych
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.