Nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne dla szkół

W ramach projektu „Małopolskie Talenty – I, II etap edukacyjny – Gmina Alwernia” zostanie zakupiony nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Rozpoczynając realizacje projektu "Małopolskie Talenty – I, II etap edukacyjny – Gmina Alwernia”, w pierwszym etapie tj. w okresie od kwietnia do maja 2019 roku, zostanie zakupiony sprzęt niezbędny dla uczestników zajęć, w tym:
   
•6 tablic interaktywnych z projektorem, które posłużą od początku realizacji projektu w szkołach

•94 laptopy zostaną zakupione dla uczniów, którzy rozpoczynają zajęcia w I oraz w II edycji z kompetencji kluczowej informatycznej (technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)) oraz kompetencji ponadprzedmiotowych

•85 tabletów, które zostaną zakupione dla uczniów, którzy rozpoczynają zajęcia w I edycji z kompetencji kluczowych:
1) matematyczno-przyrodniczych oraz kompetencji ponadprzedmiotowych
2) językowej (j.angielski) oraz kompetencji ponadprzedmiotowych

W kolejnych miesiącach zostaną zakupione pomoce dydaktyczne dla uczniów na kwotę łączną 519 763,16 zł (kwota planowana).

Projekt, ponadto zakłada:

• catering dla uczniów podczas zajęć (obiad jednodaniowy wraz z napojem),

• wycieczki, w tym kilkudniowe m.in. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Wrocław - Centrum Naukowe, Kraków - Muzeum Narodowe, Warszawa - Britsh Council, Centrum Leonarda Da Vinci w Chęcinach, Kraków - Muzeum Motyli i Ogród botaniczny UJ, Kraków - Muzeum Inżynierii Miejskiej, Gdańsk - Fokarium w Helu, Akwarium w Gdyni, Stocznia Gdańska, Trójmiasto i Pułwysep Helski, Wrocław – ZOO, Góry Stołowe, Bielsko-Biała – Studio Filmów Rysunkowych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.