I. Rekreacyjny Rajd Rowerowy śladem kolei Trzebinia - Wadowice

Rok 2019 to rok wielu okrągłych jubileuszy. Na ten rok przypada między innymi 120. rocznica otwarcia linii kolejowej z Sierszy Wodnej do Skawiec, która szerzej znana jest jako linia nr 103 Trzebinia - Wadowice. Ta inwestycja z końca XIX była niezwykle istotna dla Ziemi Chrzanowskiej i jej mieszkańców i przez ponad 100 lat służyła jako doskonałe połączenie naszego regionu z miastem papieskim, ale i miejscowościami rekreacyjnymi takimi jak Mucharz, Sucha Beskidzka, Rabka i Zakopane. 
 
Aby uświetnić ten jubileusz Stowarzyszenie STACJA CHRZANÓW podjęło się zorganizowania pierwszego w takiej tematyce rajdu rowerowego z Trzebini do Regulic, który zwieńczy piknik drezynowy zorganizowany dzięki uprzejmości Lokalnej Kolei Drezynowej, będącej jedyną tego typu atrakcją w całej Małopolsce. 

Rajd, który odbędzie się 22 września przyjmuje dwa warianty długości - 32 km (Trzebinia TCK Sokół - Most na Wiśle w Okleśnej z austriacką- Regulice) oraz 17 km (Trzebinia TCK Sokół - Puszcza Dulowska - Regulice). Dla osób zapisanych na rajd przewidziany jest prowiant w postaci butelki wody, batonu energetyzującego a na stacji w Regulicach regionalny przysmak - zapiekanka bolęcińska z Zajazdu Rowerowego "Nawsie". 
 
Na stacji w Regulicach od godziny 14 odbędzie się piknik drezynowy (wstęp wolny, nie obowiązują zapisy), w ramach którego będzie okazja do bezpłatnej przejażdżki drezynami rowerowymi oraz klasyczną drezyną ręczną tzw. machajką. Dodatkowo odbędzie się konkurs z nagrodami na najszybszy przejazd drezyną ręczną z zatrzymaniem najbliżej do celu i wystawa poświęcona 120-letniej historii linii kolejowej nr 103, pokaz eksponatów i archiwaliów ze zbiorów Stowarzyszenia. Na stacji w Regulicach będzie można spotkać kolejarzy w historycznym umundurowaniu z różnych epok w tym lat 30., 70., 80. i 90. XX w. 
 
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Powiatu Chrzanowskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Stacja Chrzanów" we współpracy z Trzebińskim Centrum Kultury, grupą Rowerowy Chrzanów oraz Lokalną Koleją Drezynową w Regulicach.
 

Link do zapisów na Rajd: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_mx6tIh9RqBjS3sEkMbY2PRamewLHT-pQYMp3mcfi_R4B_A/viewform

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.