10 zasad mądrego odchudzania

Od jakiegoś czasu stosujesz różne diety, jednak żadna nie wydaje się być efektywna? Być może popełniasz szereg błędów, które skutecznie przeszkadzają Ci w uzyskaniu upragnionej figury. Jest to proces wieloetapowy i niestety długotrwały, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Poznaj 10 zasad mądrego odchudzania! Warto również wspomagać się suplementem takim jak AfricanMango900.

  1. Odpowiednie przygotowanie

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie organizmu do odchudzania. Mam tutaj na myśli przede wszystkim odpowiednie oczyszczenie organizmu. Możesz tutaj wprowadzić dni płynne co 4 dni przez pierwsze dwa tygodnie. Przyjmuj wtedy tylko i wyłącznie napoje, np. Świeżo przygotowane soki czy zupy. Dzięki temu Twój organizm odda zapasy wody, a żołądek nieco się obkurczy.

  1. Najważniejsza jest cierpliwość

Podczas odchudzania nie możesz oczekiwać efektów z dnia na dzień. Jest to proces, który zajmuje trochę czasu, a żeby odchudzać się zdrowo – tkankę tłuszczową trzeba tracić w rozsądnych ilościach. Chodzi tutaj o wartości pół do kilograma na tydzień. Przez to 10 kg zrzucisz w 3 miesiące! Liczy się regularność i systematyczność!

  1. Odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta jest tutaj również bardzo ważna. I nie chodzi o zastosowanie konkretnej, ale o to, aby była ona jak najbardziej zbilansowana. Musi być bogata we wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Dlatego jedz odpowiednie ilości warzyw i owoców, staraj się nie unikać w zupełności mięsa i dostarczaj odpowiednie ilości białka.

  1. Ogranicz kalorie

Odchudzając się ważnym jest, aby dostarczyć organizmowi nieco mniejszą ilość kalorii, niż wskazuje Twoja dzienna dawka. Zależy od tego przede wszystkim tryb życia, oczekiwane efekty odchudzania jak i aktualna masa i predyspozycje genetyczne. Dlatego systematycznie kontroluj swoją masę ciała jak i ilość kalorii jaką dziennie spożywasz. Dostosuj tą ilość do aktualnych danych jakie uzbierałeś.

  1. Nastawienie

Liczy się tutaj również pozytywne nastawienie. Jeżeli podejdziesz do odchudzania w sposób regularny i jak najbardziej konsekwentny – to wiedz, że na pewno Ci się uda. To nic nadzwyczajnego i wystarczy oprzeć się wszelkim pokusom a z pewnością osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

  1. Idealna dieta nie istnieje

Pamiętaj, że idealna dieta nie istnieje. Każdy odżywia się na swój własny sposób i potrzebuje innego zapotrzebowania kalorycznego. Właśnie dlatego nie ma idealnej diety. Powinieneś dostosować dietę pod własne predyspozycje. Używaj zdrowych produktów, które smakują Ci najlepiej. Tylko w ten sposób dieta nie będzie dla Ciebie katorgą, a po prostu przyjemnością.

  1. Dieta powinna być smaczna

Jak wcześniej wspominaliśmy, dieta powinna być smaczna. Chyba nie chcesz do końca życia zmuszać się do jedzenia? Niewątpliwe jedzenie jest dla wielu z nas przyjemnością. I to się wcale nie musi zmieniać. Musisz jedynie znaleźć odpowiednie, zdrowe produkty, które będą dla Ciebie satysfakcjonujące.

  1. Mniej i częściej

Jedz mniej i częściej, dzięki czemu nie będziesz tak często odczuwał głodu i nie będziesz podjadał pomiędzy posiłkami.

  1. Aktywność fizyczna

Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Właśnie dlatego znajdź jakiś sport, który będzie dla Ciebie przyjemnością, a nie obowiązkowym zmuszaniem się.

  1. Powolne wychodzenie z diety

Jeżeli chcesz skutecznie zachować wagę po skończonej diecie – musisz powoli i ostrożnie z niej wychodzić. Daj sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowych nawyków.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.