Już w najbliższy weekend w stolicy powiatu rozpoczynają się Chrzanowskie Dni Fantastyki. Po raz czwarty miłośnicy tej dziedziny spotkają się w MOKSiR by wspólnie celebrować swoje pasje. Jak co roku będą gry i turnieje, konkursy i seanse filmowe. Fani fantastyki nauczą się także, jak malować figurki do gier.

Wstęp na Dni Fantastyki jest bezpłatny. Obowiązuje natomiast wpisowe do turnieju w grze Magic the Gathering - Grand Prix Trial Bochum. Turniej odbędzie się w niedzielę, 7 października o godzinie 11. Zwycięzca otrzymuje przepustkę i bonusy na dalszy etap gry, który odbędzie się w Bochum w dniach 17 i 18 listopada. Więcej szczegółów na stronie MOKSiR.

Na tegorocznym święcie fantastyki nie będzie niestety gości. Jakub Ćwiek, który już dwa razy był gościem Chrzanowskich Dni Fantastyki nie może pojawić się na imprezie. - Niestety w tym roku trochę finanse nas ograniczają, a i Jakub jest w tym czasie na Coperniconie w Toruniu (ogólnopolski festiwal gier i fantastyki - przyp.red.) - tłumaczy Aneta Leśniakiewicz, kierownik działu animacji i kultury MOKSiR. Dodaje jednak, że dla fanów fantastyki atrakcji nie zabraknie. Szczególnie ci, których pasją są gry rpg, znajdą tu coś dla siebie. Games room otwarty będzie od 10 do 18 w sobotę i niedzielę.