24 szkoły w Polsce zostały wytypowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji do wzięcia udziału w projekcie "Cyfrowa Szkoła". Rządowy program pilotażowy będzie trwał do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Mają z niego skorzystać przede wszystkim uczniowie klas IV-VI.

Jedną z wylosowanych placówek jest Zespół Szkół Nr 3 w Chrzanowie. Blisko stu uczniów "Trójki" oraz nauczyciele dostaną komputery, tablety, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne, dofinansowane przez rząd. Co więcej, z nośników korzystać będą nie tylko w szkole. Czwartoklasiści nowoczesne pomoce naukowe w postaci laptopów będą mogli zabrać do domu. W ramach programu ministerstwo zapewnia także bezprzewodowy dostęp do internetu.

Ministerstwo zakłada, że program rządowy ma być kolejnym krokiem w nowoczesnej edukacji i pozwoli na prześledzenie nowych tendencji, związanych z cyfryzacją szkół. Udział w projekcie jest bezpłatny, szkoły nie partycypują w kosztach ani też nie wnoszą własnego wkładu.