24 października w urzędzie miejskim w Alwerni odbyło się spotkanie dotyczące rewitalizacji rynku. Na spotkaniu burmistrz, Jan Rychlik przedstawił wizualizację nowego rynku. Z racji tego, że rynek i zabudowania wokół niego są zabytkowe konserwator musiał zaakceptować propozycję zmian.

"Wybrukowany plac wewnątrz Rynku zostanie więc powiększony do około 1/3 całego obszaru. W związku z tym konieczna jest też zmiana w istniejącej tutaj zieleni. Zieleń niska taka jak małe drzewa i krzewy zostanie usunięta. Część drzew wysokich również zostanie wycięta całkowicie lub zastąpiona nowymi znacznie niższymi. Co istotne, te drzewa, które są najstarsze i najbardziej okazałe, oczywiście pozostaną. Wszystko to uzupełni stylizowana mała architektura" - czytamy opis zmian na stronie nowa-alwernia.pl

Przeczytaj i skomentuj artykuł na stronie nowa-alwernia.pl dotyczący rewitalizacji rynku w Alwerni

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.