Urzędnicy powinni „powściągliwie” wypowiadać się publicznie na temat pracy swojego urzędu, aby nie podważać zaufania do niego - wynika z zarządzenia Premiera. Chyba ktoś znów zapomniał o tym, że żyjemy w epoce społeczeństwa informacyjnego - czytamy w artykule na Dzienniku Internautów.

Sprawa dotyczy zapisu w zarządzeniu nr 70 Prezesa Rady Ministrów, z dnia 6 października 2011, w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej:

§ 15. Zasada służby publicznej wyraża się w szczególności w:
(...)
5) wykazywaniu powściągliwości w publicznym wypowiadaniu poglądów na temat pracy swego urzędu oraz innych urzędów, zwłaszcza jeżeli poglądy takie podważałyby zaufanie obywateli do tych instytucji.

Za naruszenie określonych w dokumencie "zasad etyki" urzędnikowi grozi nawet postępowanie dyscyplinarne. HFPC zauważa, że dokument nie precyzuje, czy urzędnik ma zachować powściągliwość tylko przy kontaktach z mediami, czy też w każdej innej sytuacji. Czy odpowiadając na pismo z prokuratury urzędnik ma przemilczeć to, co mogłoby narazić jego urząd na utratę zaufania? - pyta Dziennik Internautów

Przeczytaj i skomentuj:

Komentarze   
0 #1 Trzebinianin 2011-11-13 11:12
A propos urzędników. Panie Burmistrzu S.Szczurek - gmina wybudowała niemałym kosztem dwupoziomowy parking. Niestety jako mieszkaniec Trzebini poruszający się samochodem z przykrością muszę stwierdzić, iż nie raz nie dwa miałem ogromny problem aby zaparkować na tymże parkingu. Większość miejsc zajmują Pańscy pracownicy (bo pewnie, że warunki lepsze niż przed urzędem) a resztę pracownicy okolicznych sklepów i targu. Chyba nie było Pańskim zamysłem aby zwykły mieszkaniec musiał zostawiać auto pod magistratem, który teraz świeci pustkami (osób załatwiających sprawy w urzędzie jest dużo mniej niż tych pragnących zrobić jakiekolwiek zakupy na targu a tym samym chcących wesprzeć lokalnych sprzedawców!) i chodzić często ze sporymi i ciężkimi zakupami z targu pod urząd. Może wyjściem z tej sytuacji byłoby sprawienie aby część pracowników urzędu miasta parkowała na dolnej części nowego parkingu a inna na tym "urzędowym". Myślę, że spowodowałoby to, iż nie byłoby wtedy problemów dla zmotoryzowanego mieszkańca takiego jak ja, ze znalezieniem odpowiedniego do danej potrzeby miejsca parkingowego. Mam nadzieję, że moje uwagi dotrą do Pana Burmistrza i że uda się znaleźć jakiś kompromis. Andrzej K.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.