Kto od nowego roku będzie kontrolować bilety w autobusach ZK”KM” nie wiadomo. Wiadomo tylko, że do przetargu, jaki miał rozstrzygnąć się w ubiegły poniedziałek nie stanął żaden oferent. Firma „Hunter”, która obecnie kontroluje pasażerów chrzanowskiej komunikacji, usługi świadczyć ma tylko do końca roku. Czy to oznacza, że od stycznia w autobusach nie będzie kontroli? Nic takiego się nie zdarzy – uspokaja Marek Dyszy, szef związku. – Dokonałem uzgodnienia z obecną firmą kontrolerską, że jeszcze przez miesiąc, może dwa, nie rozwiążemy z nimi umowy. Do czasu, aż nie znajdziemy nowej firmy – tłumaczy.

Co sprawiło, że do przetargu nie stanął żaden oferent? Dyszy jest zdania, że ewentualnych chętnych odstraszyć mogły ostrzejsze, niż poprzednio wymagania. – Zmieniłem warunki umowy, tak by jakość kontroli była skuteczniejsza – wyjaśnia szef ZK”KM”. Wśród nowych wymagań znalazły się m.in. konieczność posiadania służbowego samochodu. Po to, by firma mogła podjechać o różnych porach także – jak nazywa to Dyszy – w zakamarki powiatu. Wprowadzono także kary za nieprzestrzeganie zasad dotyczących harmonogramu. – Harmonogram kontroli na cały miesiąc miał być dostarczony mi do każdego 25 dnia miesiąca, tak bym mógł nanieść ewentualne poprawki – mówi przewodniczący i dodaje, że zasady tej nie przestrzegano zbyt ściśle.

To tylko niektóre z nowych wymagań, jakie musi spełnić firma chcąca kontrolować pasażerów ZK”KM”. Okazuje się, że są one na tyle rygorystyczne, że chętnych do wzięcia udziału w przetargu zabrakło. Wkrótce ogłoszony zostanie nowy przetarg, lecz szef związku zapewnia, że takie zmiany w regulaminie porządkują go i są konieczne. Dodaje też, że poprzednia umowa z firmą kontrolerską również była modyfikowana. Wszystko po to, by zwiększyć skuteczność działania kontrolerów. Pytanie tylko, czy w następnym przetargu znajdą się chętni, gotowi przyjąć te warunki, czy też od nowego roku w autobusach nie będzie kontroli biletów?


Zarządowi związku pozostało niewiele czasu na znalezienie nowej firmy kontrolerskiej

Komentarze   
0 #1 Robert Rę**sz 2012-11-29 17:02
W jakich godzinach pracują kontrolerzy biletów bo dosyć często jezdze w dzień i strasznie rzadko sprawdzają, a wieczorem to jeszcze ani razu nie spotkałem. :-)
Cytować
0 #2 Grab 2012-11-29 20:34
Ciekawostka o obecnej firmie kontroli bilecików http://www.pracadokitu.com/temat/926/firma-kontrolersko-windykacyjna-hunter-jaworzno/
Cytować
0 #3 Perełka 2012-11-29 20:59
Komunikacja ledwo DYSZY
- okrojona oferta przewozowa w stosunku do okrojonej już oferty wprowadzonej w życie 1 września 2011 roku
- smutne szare przystanki w nowym malowaniu współgrają ze smutnym stanem komunikacji organizowanej przez ZKKM
- do tego jeszcze braki w kontroli biletów
Może lepiej wszystko polikwidować i oddać busiarzom, tam przecież nie potrzeba kanarów bo kierowcy sami okradają Skarb Państwa
A jak firma kontrolerska nie ma samochodu to może wprowadzić wymóg posiadania konia i konno mogą dojeżdżać "... o różnych porach także – jak nazywa to Dyszy – w zakamarki powiatu"
Bo autem służbowym ZKKM jeździ przecież prywatnie Dyszy!
Cytować
0 #4 HENIEK 2012-12-08 19:27
Napisane przez AkOne, listopad 29, 2012 15:02:35
W jakich godzinach pracują kontrolerzy biletów bo dosyć często jeżdżę w dzień i strasznie rzadko sprawdzają, a wieczorem to jeszcze ani razu nie spotkałem. smilies/smiley. gif

BO WCALE NIE JEŻDŻĄ!!! ODBIJAJĄ KONTROLKI NA DWORCU ŻEBY DZIENNIE BYŁO 35 I IDĄ DO DOMU :-)
Cytować
-1 #5 szofer 2012-12-23 21:40
po co zmieniać zapisy w umowie? bo obecna firma kontrolerska nic nie robi.
Firma z Tych miała samochody i jeździła sama od siebie a teraz kontrola to śmiech na sali
Cytować
-1 #6 szofer 2012-12-23 21:41
nawet przełom pisał o akcjach kontrolerów z Tych i Policji. teraz tego nie ma i nikt nie kupuje biletów
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.