Wszyscy lokalni patrioci, którzy uważają, że powiat chrzanowski zasługuje na to by "perły regionu" stały się jeszcze popularniejsze, powinni zagłosować w plebiscycie na najpiękniejsze miejsce we Małopolsce. W tym konkursie Radia Kraków można oddać swój głos na reprezentację powiatu chrzanowskiego - pałac w Młoszowej. Wśród najpiękniejszych miejsc w województwie Młoszowa ściga się o palmę pierwszeństwa z zabytkowymi pałacami w Nawojowej, Okocimiu, Radłowie i Ściborzycach. 

Wokół pałacu w Młoszowej od zawsze krążą legendy. Ta XVI-wieczna budowla była początkowo dworem, który właściciele doprowadzili do kiepskiego stanu. Gdy zmienił się właściciel miejsce to nabrało nowego wymiaru. Kajetan Ozdoba-Florkiewicz, zamożny krakowski prawnik, senator, zadbał o to miejsce, przebudowując je w 1809 roku. Dwadzieścia lat później powstał tam ogród angielski, zaprojektowany przez właściciela. Kolejny spadkobierca, Juliusz Florkiewicz chciał by miejsce to nabrało modniejszego charakteru. Przebudował więc pałac na nowogotycki zamek, podobny do pałacu krzeszowickiego.Zmiany dotknęły także parku pałacowego. Urządził dukty widokowe i aleje, chcąc nadać ogrodowi romantycznych i tajemniczych kształtów. Pojawiło się też sporo posągów m.in. Jana III Sobieskiego, Św. Floriana, Światowida oraz Smoka Wawelskiego. 

Po wojnie na terenie pałacu powstała Szkoła Górnicza. W połowie lat sześćdziesiątych podjęto decyzję o konieczności remontu obiektu. Po wielu pracach konserwatorskich, udało się uratować pałac przed degradacją, która mu groziła. Z powodu szkód górniczych, związanych z pracami w kopalni Siersza runęło blisko 150 metrów zabytkowego muru granicznego. Zniknęło także źródło Młoszówka, co doprowadziło do wyschnięcia stawów przed pałacem, oraz zwaliła się Brama Królewska. Częściowo otrzymano z funduszu szkód górniczych środki finansowe, dzięki którym dokonano kolejnych prac remontowych. Aktualnie właścicielem pałacu i parku jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Tutaj

można oddać głos na pałac w Młoszowej.