Sala weselna to jeden z najważniejszych punktów organizacji wesela. Przyszłe pary młode wybierając sale, często nie wiedzą na co zwracać uwagę, zapominają, że szczegóły są bardzo ważne. Na wstępie należy podjąć decyzję czy będzie to sala na przykład w strażnicy, gdzie samemu trzeba zorganizować całe przyjecie, czy może sala z pełnym cateringiem. Obecnie z powodu braku czasu młodzi ludzie częściej wybierają sale z cateringiem.

Wybór sali w dużej mierze zdeterminowany jest liczbą potencjalnych gości weselnych. Warto pamiętać, że sale na większe przyjęcia weselne, czy te bardziej renomowane, trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeżeli mamy już ściśle określony termin ślubu. Sale cieszące się bardzo dobrą opinią, mają zajęte większość terminów na półtorej roku do przodu.

Oprócz wielkości sali bardzo ważnym elementem jest jej lokalizacja oraz możliwość dojazdu. Nasza wymarzona sala weselna powinna znajdować się blisko centrum a zarazem w cichym, spokojnym i nastrojowym miejscu co pozwoli naszym gościom na chwile odprężenia i relaksu.

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze sali weselnej, którym kierują się narzeczeni jest jej cena, warto pamiętać, aby zwrócić uwagę jakie usługi są w nią wliczone. Zdarza się, że sale weselne oferujące najniższe ceny mają ukryte koszty, np. dodatkową opłatę za napoje ciepłe czy zimne, brak owoców w menu, mniej gorących posiłków. Dlatego przed podpisaniem umowy należy poprosić o przykładowe menu, zawierające nie tylko ilość podawanych posiłków, ale także ich rodzaje, co pozwoli chociaż w przybliżeniu ocenić ich jakość.

Małżonkowie, którzy ten dzień mają już za sobą przyznali, że przy wyborze sali nie zwrócili uwagi na wyznaczenie miejsca dla osób palących, co w praktyce okazało się problemem.

Aby nie pominąć żadnego szczegółu związanego z wyborem sali poprosiliśmy o rozmowę panią Katarzyna Życińską, właścicielkę Sali Weselnej „Chechło’, dzięki której możemy zobaczyć jak wiele szczegółów, na które zazwyczaj nie zwracają uwagi przyszli małżonkowie, składa się na wybór najlepszego miejsca na przyjęcie.

Pani Katarzyna podkreśla jak istotne jest indywidualne podejście do każdej młodej pary. - Wystrój sali oraz jej wyposażenie powinno być na tyle uniwersalne, aby można była spełnić wizję przyszłych małżonków dopasowując każdy szczegół do ich wymagań. Zaczynając od kształtu stołów - okrągłe czy prostokątne, po dekorację wg. uznania narzeczonych, wesele na jednej sali bądź dwóch, możliwość przygotowania menu pod gust pary młodej.

- Wynajmując salę warto również zapytać o tzw. „korkowe”, ponieważ często bywa to ukrytym kosztem w przypadku dostarczania alkoholu przez parę młodą. Ogromnie istotne jest wydzielone miejsce dla orkiestry oraz obsługi wesela, obszerny parking czy możliwość noclegów dla przyjezdnych gości weselnych – podkreśla pani Katarzyna Życińska właścicielka Sali Weselnej „Chechło” w Trzebini.

- Z opinii gości wynika, że ważnym atutem naszej Sali jest jej usytuowanie, blisko centrum z dogodnym dojazdem od strony Trzebini i Chrzanowa, a jednocześnie na uboczu nad zalewem, który jest dodatkowa atrakcją dla wszystkich, można go wykorzystać jako tło do niekonwencjonalnych zdjęć weselnych.

Jak powtarza nasza specjalistka pani Katarzyna przed ostatecznym wyborem Sali najlepiej popytać bliższych i dalszych znajomych o opinię na temat danej sali a najlepiej samemu być na weselu lub innej imprezie okolicznościowej organizowanej przez tego usługodawcę. Dlatego do wszystkich przyszłych par młodych, które nie miały okazji bawić się na Sali Weselnej „Chechło” pani Katarzyna kieruje zaproszenie na organizowanego co roku Sylwestra, dzięki któremu przyszli małżonkowie będą mogli osobiście ocenić jakość obsługi oraz menu.

Chcecie się podzielić wyjątkowymi atrakcjami jakie przygotowaliście dla swoich gości? Czekamy na wasze e-maile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

fot. Sala Weselna "Chechło" w Trzebini. Artykuł zawiera elementy reklamowe. Jeśli chcesz zostać specjalistą w naszych artykułach, również czekamy na kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.