Pięć załóg żeglarskich wzięło udział w regatach nauczycieli i sympatyków „Belfer Cup". Dotychczas zawody te rozgrywano w klasie "optymist". W tym roku zmieniono ich formułę i zawodnicy konkurowali ze sobą w klasie „omega” (to najpopularniejsza w Polsce klasa żeglarska), co znacznie przysporzyło atrakcyjności tym zawodom. Podczas turnieju rozegranych zostało pięć biegów w systemie „przesiadkowym” (w kolejnym biegu załoga startowała na innej łódce) . Nie obyło się również bez niebezpiecznych przygód. - Regaty miały swoją dramaturgię gdyż jedna z załóg zaliczyła wywrotkę. Jednak, jak przystało na prawdziwych żeglarzy, łódkę postawili i bieg ukończyli - mówi Krzysztof Zubik, prezes Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Konkurującym nad zalewem Chechło sprzyjała piękna pogoda.

W tym sezonie czekają nas jeszcze zawody Grand Prix Powiatu Chrzanowskiego oraz o puchary burmistrzów: Chrzanowa, Trzebini i starosty powiatu.

Po tak pasjonujących wyścigach końcowa klasyfikacja regat o puchar dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wyglądała następująco:

1. Yaht Club Bezan I Libiąż - 21p. (Grzegorz Koffer, Paulina Batko, Sebastian Talaga)

2. Yaht Club Bezan II Libiąż – 16p. (Michał Kasperczyk, Paulina Kasperczyk)

3. Yaht Club LOK I Chrzanów – 15p. (Andrzej Kochanek, Łukasz Babel, Dominik Strączek)

4. PMOS Chrzanów – 14p. (Krzysztof Zubik,Mateusz Zubik,Michał Gacek,Robert Matyjasik)

5. WOPR Chrzanów – 9p. (Sebastian Hapczyk, Anna Cupiał, Michał Pączek)

Zdjęcia autorstwa Pawła LudwikowskiegoKomentarze   
0 #1 Paweł Ludwikowski - jr 2012-06-07 14:18
Proszę bardzo o nie umieszczanie moich zdjęć bez mojej zgody.!! Proszę o kontakt.


https://picasaweb.google.com/p.ludwikowski/RegatyZeglarskie19052012r MOJE ZDJĘCIA !!!
Cytować
0 #2 tomasz jeska 2012-06-07 16:15
Liczyłem na szybką odpowiedź (po kontakcie mailowym ze strony autora komentarza). Jednak nie doczekałem się. Teraz wygląda jakbyśmy te zdjęcia przynajmniej ukradli.. a tak oczywiście nie jest.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.