Sukces liczony ilością mieszkańców biorących udział w Wigilii zorganizowanej na trzebińskim rynku tuż przed świętami Bożego Narodzenia pokazał, że miasto dobrze zrobiło wychodząc z inicjatywą wspólnego spotkania mieszkańców.

Tym razem z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych burmistrz Trzebini, Stanisław Szczurek zaprasza mieszkańców na "Trzebińskie spotkania z małopolską tradycją".

Impreza będzie mieć miejsce już w najbliższą sobotę, 31 marca na trzebińskim rynku o godzinie 11:00. W jej trakcie zaprezentują się grupy folklorystyczne. Wśród nich mieszkańcy będą mogli podziwiać występy: „Siuda Baba” – Zespół Folklorystyczny Trzebinianie, „Pucheroki” – Koło Gospodyń Wiejskich z Psar, „Dziady Śmiguśne” – Koło Gospodyń Wiejskich z Czyżówki, „Koniarz” – Zespół Folklorystyczny „Bolęcinianie”, „Topienie Marzanny” – Zespół Szkół w Płokach.

Ogłoszone także zostaną wyniki konkursów i wręczone nagrody laureatom konkursów na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, na najpiękniejszy stroik wielkanocny oraz na najsmaczniejsze potrawy i ciasta wielkanocne.

Dodatkową atrakcją mają być warsztaty kraszenia jaj i tworzenia pisanek oraz wykonywania tradycyjnej palmy wielkanocnej a na zakończenie tworzenie „Trzebińskiej Palmy”. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny.

Portal Chrzanowski24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komentarze   
0 #1 AA 2012-03-28 00:46
Gdyby trzebińską kulturą zarządzali ludzie kochający KULTURĘ i będący jej pasjonatami, to zapewne moglibyśmy liczyć na większą ilość bardziej elektryzujących imprez...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.