Powiat. Wciąż brakuje pracy. W lutym bezrobocie sięgnęło 15 procent
Powiat chrzanowski nie ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o pracę. Bezrobocie sięgnęło tu już 15 procent. To więcej niż w
. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca liczba osób, pozostających bez pracy zwiększyła się o 225 osób. Z danych statystycznych, jakie zamieszcza Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie na swojej stronie, wynika, że ponad 40 procent ze wszystkich bezrobotnych w powiecie stanowią mieszkańcy gminy Chrzanów.
PUP wraz z urzędem miasta w Trzebini zorganizowały pod koniec marca
. W Dworze Zieleniewskich bezrobotni mieli okazję spotkać się z lokalnymi pracodawcami i poznać ich ofertę i wymagania. Już niebawem, bo 17 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbędą się
Targi Edukacja i Praca
na których uczniowie szkół średnich i osoby poszukujące pracy będą mogły się zapoznać z ofertami firm lub wybrać odpowiedni dla siebie kierunek na szkoleniach lub studiach.
Nie wiadomo czy takie inicjatywy w powiecie chrzanowskim wpłyną w znaczący sposób na obniżenie stopy bezrobocia. Czy ci którzy poszukują pracy mają szansę znaleźć zatrudnienie właśnie dzięki takim przedsięwzięciom? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.
Autor: Strona główna