20 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niezbyt przychylnej aurze. Deszczowa pogoda skutecznie odstraszyła część mieszkańców do aktywnego udziału w imprezie. W niedzielę najwięcej osób zgromadziły chrzanowskie koncerty na Placu Tysiąclecia. Odbywały się tam także pokazy ratowników medycznych i drogowych czy pokaz filmu "Przystanek Woodstock - najgłośniejszy film polski". W Chrzanowie każdy mógł otrzymać ciepły posiłek.

W Trzebini od 14 trwały koncerty i recitale w Domu Kultury Sokół. W tegorocznej edycji WOŚP, jak co roku udział brało również Libiąskie Centrum Kultury. O godzinie 16 odbyły się tam koncerty zespołów Kompromis, Kings Of Unity i El Machina. Podobnie jak w Chrzanowie Zespół Ratownictwa Medycznego uczyli jak udzielać pierwszej pomocy zaś strażacy z OSP dali pokaz ratownictwa drogowego. Wolontariusze kwestowali także w Babicach i Alwerni.

Całość zwieńczyło "światełko do nieba" w Chrzanowie, tym razem w wersji posyłania ku niebu lampionów szczęścia.

Po pierwszym przeliczeniu okazuje się, że w powiecie chrzanowskim zebrano łącznie 138. 816 zł. Najwięcej uzbierali chrzanowianie, bo aż 57 tysięcy. - To już więcej niż w zeszłym roku, ale niektóre puszki czeka powtórna weryfikacja, więc liczymy, że ostateczny wynik będzie jeszcze większy - mówi Mateusz Szubel, przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu, które współorganizowało imprezę w Chrzanowie.

Ponad 34 tysiące złotych wrzucili do puszek mieszkańcy Trzebini. Alwernianie dołożyli do wspólnej puli ponad 20 tys.zł, znalazł się również banknot 50 euro. Niewiele mniej, bo ponad 18 tysięcy zł w puszkach zostawili mieszkańcy Libiąża. - To wstępne przeliczenie - informuje Bożena Kikla z LCK.

Dokładnie 9.533 zł uzbierali wolontariusze z Babic. To nieco mniej niż w ubiegłym roku. - W tym roku była znacznie mniejsza frekwencja przy kościołach - mówi szefowa babickiego sztabu WOŚP, Dominika Derendarz. Dodaje też, że po terenie gminy krążyło 20 wolontariuszy. Najwięcej udało się zebrać Łukaszowi Dudzie. W jego puszce znalazły się aż 864 złote.

Warto również podkreślić, że podczas akcji zorganizowanej przez stowarzyszenie Pro Medica krew oddało 33 osoby. W sztabach trwa jeszcze liczenie i na oficjalne wyniki przyjdzie jeszcze poczekać. Uzyskana kwota jest podobna do tej uzyskanej rok wcześniej.

Zobacz pełną fotorelacje w naszej galerii.

fot. Joanna Biegun

fot. Łukasz Jeska

fot. SOK Alwernia

fot. LCK Libiąż

Zobacz pełną fotorelacje w naszej galerii.