Picie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków. To tylko część czyhających na młodych ludzi niebezpieczeństw. Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu postanowił wyjść na przeciw tym problemom i w ramach programu Małopolskie Dni Uczenia się Przez Całe Życie, już po raz drugi, zorganizowana zostanie gra terenowa “Zrezygnuj z drogi do uzależnienia”.

Gra ta skierowana będzie do dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w Świetlicy Środowiskowej w Libiążu. Jej motywem przewodnim będzie profilaktyczne zapobieganie uzależnieniom. - Na poszczególnych etapach będą do zrealizowania różne zadania. Dzieci będą musiały między innymi zrobić plakat czy odpowiedzieć na pytania dotyczące uzależnień - mówi Ewelina Frakiewicz, pracownik OPS w Libiążu. - Zabawa będzie tak poprowadzona, by dzieci poznały dwie drogi życiowe. W ten sposób będą mogły dokonać wyboru pomiędzy uzależnieniem a szczęśliwą przyszłością - kontynuuje Frakiewicz.

Uczestnicy gry wystartują 4 czerwca o godzinie 14 ze Świetlicy Środowiskowej w Libiążu. Na mecie zaplanowano zabawę przy ognisku wraz z poczęstunkiem. Na zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.