W tym roku już po raz kolejny na deskach libiąskiego domu kultury spotkają się najzdolniejsi artyści z całej Polski. Artyści - nieprofesjonalni, którzy co roku udowadniają, że mają talent. O czym mowa? Ogólnopolskim konkursie plastycznym, w którym udział mogą wziąć młodzi artyści, którzy skończyli 13 lat ale nie przekroczyli 25.

"Art Talent" organizowany jest przez Libiąskie Centrum Kultury po raz piętnasty. Co roku udział w nim biorą młodzi plastycy i fotograficy z całej Polski. Są to uczniowie gimnazjum, szkół średnich i plastycznych w kategorii. Prace konkursowe obejmują techniki takie jak malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, ceramika, witraż, haft czy fotografia. Wybór jest wiec ogromny.

W czternastu edycjach konkursu udział wzięło 808 uczestników z całej Polski. Wystawiono 1846 prac, które oceniało zawsze profesjonalne jury. Zasiadali w nim najlepsi z najlepszych w dziedzinie plastyki i fotografii. W ubiegłym roku Komisji Artystycznej przewodniczył dziekan wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, profesor Józef Murzyn.Obok niego w loży jurorskiej zasiadł też prof. Adam Pociecha z ASP w Katowicach. Ocenili oni 335 prac nadesłanych przez 128 uczestników.

W tym roku, tradycyjnie honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Tadeusz Arkit, burmistrz Libiąża - Jacek Latko, marszałek Marek Sowa oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie. LCK stara się również o patronat Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Prace konkursowe (trzy prace lub trzy cykle prac) należy nadsyłać do 27 stycznia na adres Libiąskiego Centrum Kultury. Więcej informacji można dowiedzieć się dzwoniąc pod numer tel. 32 627 12 62. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.lck.libiaz.pl lub pobrać tutaj.

Uroczysta gala finałowa „Art-Talentu 2012” odbędzie się 4 lutego o godzinie 16 w sali widowiskowej i galerii LCK. Zostaną wówczas wręczone nagrody i certyfikaty uczestnictwa.

Fot. LCK