Od wczoraj wprowadzony został ruch wahadłowy na ulicy Szpitalnej i Topolowej w Chrzanowie, utrudnienia związane są z budową obwodnicy północno-wschodniej miasta. Jak informowaliśmy we wcześniejszym artykule, ruchem steruje sygnalizacja świetlna.

Czas oczekiwania na zmianę światła wynosi dokładnie 206 sekund. Pod sygnalizatorami na szpitalnej wiszą tabliczki informacyjne. Zdaniem części kierowców to zdecydowanie za długi okres i nie sprawdza się w godzinach szczytu. Brak alternatywnych dróg z Chrzanowa w kierunku Piły Kościeleckiej i Płazy nie pozwala na rozłożenie się ruchu na inne ciągi komunikacyjne.

- Przejechać ten odcinek Szpitalnej, to jest horror – komentuje nasz czytelnik.

Również na ulicy Topolowej - gdzie czas oczekiwania na zmianę światła jest jeszcze dłuższy – tworzy się sznur samochodów próbujących wydostać się od strony szpitala. Utrudnienia czekają również pieszych, którzy z racji braku chodnika przecinają teren budowy.

Komentarze   
0 #1 Janina 2012-05-22 19:18
Wczoraj jechałam do szpitala...od ul. Siennej pod szpital RÓWNE 55 minut. Korek zaczynał sie już od świateł na Podwalu (stacja Bliska). Pomimo "skrócenia" sobie drogi ul. Słoneczną wpadłam na następny korek na ul. Szpitalnej pod starym szpitalem....
Cytować
0 #2 L. 2012-05-22 19:26
wohoho ;-)niezle ale niestety nie ma innego wyjscia :sad:byle by do eruo skonczyli ]:-> a tak właściwie czemu by nie zmienic organizacji ruchu przez osiedle puscic drogę ? ale tylko jedno kierunkową dużo szybciej można by się poruszac ;-)ale to tylko dla osobówek oczywiscie bo tam ciezko by szło się wyrobić;-) jakiś pomysł jest ale czy wykonalny ? oto jest pytanie w sumie to tak jak z rondem przy lidlu, miejsce jest pomysły od samego początku istnienia tego skrzyzowania ale realizacji nigdy nie bedzie ;-)
Cytować
0 #3 ortograficzny 2012-05-23 03:17
Łukaszu Jesko, zasad pisowni nazw ulic uczono w szkołach podstawowych. Skończyłeś Pan SP? Szpitalna piszemy wielką literą. Czas zatrudnić korektora mając problem z podstawowymi zasadami pisowni. 2 orty w jednym tekściku. Przesada.
Cytować
0 #4 Magdalena Jastrzębska 2012-05-23 03:41
Szanowny Panie Ortograficzny. Skoro ukończył Pan Szkołę Podstawową, powinien Pan wiedzieć, że niektórych nazwisk się nie odmienia. Wśród nich jest nazwisko JESKA. O zasadach pisowni nazwisk pisano już w podręczniku do 3 klasy. Pozdrawiam:-)
Cytować
0 #5 Egzek 2012-05-23 13:24
Po co to trolowanie o ortach ...

Mieszkam blisko starego szpitala. Teraz jak wracam do domu od strony Trzebini, jadę tak:
Trzebińska -> Podwale -> 29 Listopada -> Głowna -> Dworska | potem można jechać Kasztanowa -> odbić w lewo do Szpitalnej. 0 korków. Nawet jak ktoś próbuje do szpitala dojechać to ma lepiej :-)(ul. Wschodnia i Skłodowskiej). Niech się ludzie nauczą korzystać z map, to przestaną płakać! A do Piły Kościeleckiej jest przecież dojazd (w stronę Bolęcina i można odbić na Piłę... nie jest to jakiś wielki objazd. Jeszcze raz napiszę mapa!
Cytować
0 #6 Paulina Sobieraj 2012-05-23 14:17
Jakoś specjalnie mi te korki jeszcze nie utrudniły powrotu do domu, a centralnie muszę w nich stać, bo przed samym światłami skręcam w swoją ulicę. Wręcz przeciwnie - łatwiej wyjechać z niej. Ale ponownie pojawili się kierowcy, którzy "olewają" znaki (droga tylko dla służb, mieszkańców ulicy i klientów firm) i pchają się. Rozumiem ich troszkę - tak ich kieruje pewnie dżipies (Cicha pokazana jako ulica łącząca Szpitalną z Topolową, a to de facto ślepa uliczka), ale nie zwalnia to nikogo z obowiązku patrzenia i czytania znaków ze zrozumieniem. Dziś po 7-j centralnie strąbiłam taksówkarza, który się wciskał sam w tą ulicę, byleby nie stać w korku.
Cytować
0 #7 Misiek 2012-05-23 17:20
Rozumiem że trzeba drogi budować czy remontować, ale dlaczego remont tak ważnej drogi nie odbywa się w ciągu dnia przynajmniej do wieczora. Przecież jeżeli codziennie firma drogowa pracowałaby dłużej to męczarnia nas szarych kierowców trwałaby krócej. A przy końcu terminu budowy drogi dowiemy się, że czas zakończenia robót się przesuwa z powodu niekorzystnej pogody itp.. Panowie drogowcy korzystajcie teraz z pogody aby móc zakończyć prace jak najszybciej.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.