Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości otworzył filię biura poselskiego w Chrzanowie. Zainicjował jednocześnie cykl spotkań "rozmowy o Polsce", w których zaprasza do dyskusji na temat przyszłości, zarówno związanej z tematami lokalnymi, jak i europejskimi. Środowe spotkanie wypełniło po brzegi salę odczytową chrzanowskiego MOKSiRu. Wśród znacznie ponad 100 osób zgromadzonych na sali obecni byli mieszkańcy, członkowie PIS, osoby związane ze środowiskiem klubu Gazety Polskiej, a także radni do tej pory nie związani z partią Jarosława Kaczyńskiego.

- Czujemy, że nadchodzi moment przełomu, który będzie wymagał od obywateli i polityków wzięcia odpowiedzialności za przyszłość Polski - mówił poseł.

Szczerski mocno krytycznie ocenił politykę prowadzoną przez rządzące obecnie partie. Szczególną uwagę zwrócił na służbę zdrowia, politykę zagraniczną czy edukację. - Tylko w tym roku zniknie ponad 2,5 tysiąca szkół. Takie rekordy pobijane były tylko za czasu zaborów, tak nie może być - przekonywał.

Pomimo, iż jest to pierwsza kadencja jako posła, wcześniej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych oraz wiceministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Komentował więc również sprawy europejskie. W swoim wystąpieniu parlamentarzysta zaznaczył, że choć popiera obecność Polski w UE, niepokoi się zakusami na pakiet klimatyczny czy sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym naszego kraju. Wśród poruszanych wątków nie zabrakło też tematu katastrofy smoleńskiej. Szczerski zarzucał uległość obecnego rządu wobec strony rosyjskiej.

Zgromadzeni chętnie brali udział w dyskusji. Część dyskutantów zarzucało partii Szczerskiego słabość struktur i współpracy prawicy, która zamiast się jednoczyć, rozbija się na mniejsze. Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu, tym razem w Trzebini.

Od lewej poseł Krzysztof Szczerski, Krzysztof Kasperek - przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Chrzanowie, Barbara Biel - chrzanowska radna z ramienia PiS.

Komentarze   
-3 #1 Kitek 2012-05-18 16:59
Typowy politykier. Nie za wiele ma do powiedzenia, wiec wygłasza swoje teorie o Smoleńsku i Unii... ciekawe czy języki jakieś zna?
Cytować
+1 #2 Marcin K. 2012-05-19 00:58
Zna 7 języków
Cytować
+2 #3 Krzysztof Z. 2012-05-19 04:29
Jest także dr. hab., i mimo młodego wieku całkiem sensownie mówił.
Cytować
+2 #4 K. Zaręba 2012-05-19 04:31
Chrzanów głosuje na Prawo i Sprawiedliwość!
Cytować
-1 #5 AntyPIS 2012-05-19 05:24
Chyba Cię głowa boli
Cytować
+2 #6 K. Zaręba 2012-05-19 12:50
Głowa, to mnie boli od mądrali z PO! Tylko głosowanie na PiS może w tym kraju coś zmienić!
Cytować
+2 #7 KrzysiekLibiaz 2012-05-19 14:12
Bardzo dobre spotkanie, tego powinniśmy wymagać od polityków, państwo ma być dla obywateli a nie obywatele dla państwa, polska racja stanu jest ważniejsza niż dyrektywy UE i kilka innych informacji które wskazał poseł Szczerski przemawia do mnie jako Polaka mającego w głowie wyobrażenie Ojczyzny jako wspólnoty mającej zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo, porządek i warunki egzystencji
pozdrawiam
ps. Polska jest naszym dobrem wspólnym i wszyscy powinniśmy to dobro pielęgnować np. poprzez uczestnictwo w życiu publicznym aby kolejna Targowica nie zgasiła Rzeczypospolite j, teraz dwory carskie i cesarskie zamieniły się na salony Moskwy, Brukseli, może Waszyngtonu ale to my mamy wpływ na to czy będą tam bywać ludzie pokroju Branickich, Potockich z Targowicy czy Rejtana, Kościuszki i wielu innych którzy przyzwolenia na gwałt na Rzeczpospolitej nie dali
Cytować
0 #8 ... 2012-05-19 18:06
Kiedy te pisuary odejdą?
Zara się ciągnie jak w przypadku moherów.
Cytować
+1 #9 mądry PO szkodzie 2012-05-21 17:29
szkoda ze tak pozno, beton z Komitetu Centralnego PO narobil takiego bajzlu , że posrzatać to im bedzie trudno
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.