W najbliższy sobotni wieczór nie grozi nam nuda. Startuje Przegląd Zespołów "Klang 2012" organizowany w ramach Słonecznej Fali Muzyki. W Klubie „Stara Kotłownia” od godziny 17 można będzie usłyszeć takie kapele jak: Kompromis, Sanity, Tajna Lista oraz Epic Fail. Gwiazdą wieczoru będą zespoły Bao oraz Załoga Andrzeja.

Zespół Kompromis to grupa zapaleńców określająca swoją muzykę jako melodyczno – progresywny metal. Znów zespół Tajna Lista to mieszanka bluesa i rocka. Kapelę Epic Fail można było usłyszeć niedawno na scenie Starej Kotłowni. To młodzi ludzie z Alwerni, którzy podczas ubiegłorocznego przeglądu kapel „Klang” zostali odkryciem roku. Zespół reprezentuje muzykę z pogranicza funku i grunge'u. Poprzednią edycję konkursu wygrała grupa „Blank Space”. W nagrodę wraz z Chrzanowską Telewizją Lokalną nakręcili teledysk do utworu „Save”, który można zobaczyć tutaj.

Gwiazdą wieczoru będą dwa zespoły: Bao i Załoga Andrzeja. Pierwszy jest eksplozją rockowych brzmień. Natomiast Załoga Andrzeja określa swoją muzykę jako melodramatyczna piosenka popularna połączona z punk i ska.

Jak widać, nie będzie nudno. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Jakuba Urbańczyka z Chrzanowa. Życie 27-latka uległo całkowitej zmianie, gdy na skutek niewyleczonej grypy dostał zapalenia opon mózgowych, co później przekształciło się w stwardnienie rozsiane. Wtedy też opuściła go dziewczyna, musiał zrezygnować z pracy a koszt miesięcznego leczenia wynosi 600 zł. Całość pieniędzy zebrana podczas zbiórki zostanie przeznaczona na sprzęt rehabilitacyjny dla Jakuba.

Głównymi organizatorami koncertu są Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu. Patronat medialny nad imprezą objął portal Chrzanowski24.pl


Komentarze   
0 #1 Ruda 2012-05-23 18:03
Strona Tajnej Listy
http://www.tajnalista.bnx.pl
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.