Chrzanów też zamierza brać czynny udział w mistrzostwach Euro 2012. Z tej okazji władze miasta planują zorganizować "Strefę Kibica" na Placu Tysiąclecia. Wszystkie mecz można będzie obejrzeć na telebimie. - Czekamy na przyznanie licencji z UEFA, wysłaliśmy już wniosek w tej sprawie - mówi Robert Maciaszek, wiceburmistrz Chrzanowa. - Oczywiście UEFA zastrzega sobie, że może odmówić wydania licencji bez podawania powodu - przyznaje Maciaszek. Dla mieszkańców to szansa na dobrą zabawę, którą gmina może zapewnić im całkiem niedużym sumptem. Koszty otrzymania licencji na taką strefę w Chrzanowie to kwota rzędu 2,5 tys. zł.

Z okazji Mistrzostw Europy miasto szykuje też coś dla młodszych kibiców. Chrzanowskie Mini-Euro 2012 to zabawa dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Mecze rozgrywane będą na boisku chrzanowskiego Orlika. Losowanie drużyn odbędzie sie 1 kwietnia. Każda ze szkół wystąpi jako reprezentacja innego kraju. I tak przykładowo uczniowie SP1, którzy zagrają jako reprezentacja Hiszpanii będą mogli zmierzyć się drużyna francuską, w którą wcieli się np. SP3. W kategorii Szkół Podstawowych startuje 16 zespołów podzielonych na 4 grupy, tak samo jest z gimnazjami. Szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna. Kolejna drużyna z tej samej szkoły może wziąć udział w rozgrywkach, tylko wówczas, gdy będą jeszcze wolne miejsca. O tym decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem technicznym Turnieju Piłkarskiego Chrzanowskie Mini – Euro 2012 jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Uczniowski Klub Sportowy przy Powiatowym Ośrodku Sportu w Chrzanowie oraz Szkolny Związek Sportowy w Chrzanowie. Regulamin dostępny jest już na stronie MOKSiR. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są telefonicznie pod numerem 3262333086 wew.42 lub 797595822 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Biuro Organizacyjne Turnieju Piłkarskiego Chrzanowskie Mini – Euro 2012 czynne jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 11.00