W piątek 19 marca 2010 roku o godz. 18.00 w Kinie Sokół w Trzebini obędzie się wieczór filmowy, w ramach którego będzie można zobaczyć trzy filmy nakręcone przez Krzysztofa Kieślowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich filmowców.

Miłośnicy filmu i talentu Krzysztofa Kieślowskiego będą mogli zobaczyć „AMATORA" - zrealizowaną po części w Chrzanowie opowieść o zaopatrzeniowcu Filipie Moszu ze świetną kreacją Jerzego Stuhra w roli tytułowej, który kręcąc amatorskie reportaże zmienia się w artystę.

Ponadto zaplanowano projekcję „Z PUNKTU WIDZENIA NOCNEGO PORTIERA" - najbardziej kontrowersyjny dokument Kieślowskiego, będący wiwisekcją faszyzmu w codziennym wydaniu oraz „I`M SO SO" - dokument o Krzysztofie Kieślowskim, który uchodzi za jego najbardziej wnikliwy portret.

Filmowy wieczór z filmami Krzysztofa Kieślowskiego jest pomysłem trzebińskich filmowców - Roberta Rejdycha i Tomasza Jurkiewicza oraz dyrektora trzebińskiego MGOKSiR-u - Ewy Jędrysik.


Wstęp na imprezę kosztuje tylko 2 zł.


informacja UM Trzebinia (Robert Siwek)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.