Dla miłośników teatru Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini szykuje nie lada wydarzenie. W piątek 17 czerwca o godzinie 18 na deskach Domu Kultury "Sokół" inaugurację swojej działalności będzie miał Teatr Miejski.

- Dzięki niemu chcemy wykorzystać potencjał i zaangażowanie młodych ludzi, którzy kochają sztukę - mówi Janusz Szczęśniak, dyrektor trzebińskiego ośrodka kultury.

W "Sokole" będzie można zobaczyć trzy wydarzenia sceniczne. Pierwszy akt "Męża i żony" Aleksandra Fredry w wykonaniu amatorskiej grupy Art Studio, "Kabaretowe prezentacje", które przygotowała grupa Pro Arte, a także spektakl "Próba", będący teatralno-muzycznym collagem w wykonaniu artystów Grupy Patermana.

Na scenie zaprezentują się aktorzy związani z krakowską sceną.

Pomiędzy spektaklami otwarta zostanie również poplenerowa wystawa VII Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.


tekst: Paulina Łysak

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.