W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy Państwa 16 września o godz. 10 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, na spotkanie z dziennikarzem radiowej Trójki, Henrykiem Sytnerem. Wspólnie udowodnimy, że 2 > 4, dwa kółka rowera są lepsze od czterech samochodu!

Henryk Sytner (przez przyjaciół nazywany ciepło HENIO). Trójkowy ekspert od krzewienia kultury fizycznej. Skutecznie propaguje i zachęca do uprawiania sportów wszelakich.

Od 1970 roku namawia Słuchaczy do jazdy na rowerze (najpierw w Studiu Młodych redakcji młodzieżowej), a później w związku z przeniesieniem do Trójki już w programie Polskiego Radia.

Wakacje na dwóch kółkach co roku dopingują młodych Słuchaczy do organizowania wycieczek i przesyłania znakomitych sprawozdań z tych wypraw. Dba o każdy szczegół akcji, to dzięki Jego uporowi uczestnicy jeżdżą na coraz lepszych rowerach w coraz ciekawsze rejony świata…

Od 1981 r. namawia zimą do jazdy na nartach, a wieczorami do tańczenia. A wszystko na słynnych już obozach narciarsko-tanecznych na Hali Szrenickiej.

Jest bardzo skromny i nie chwali się dokonaniami, ale to dzięki Niemu Trójka ma zimową stolicę Polski. To On odkrył dla Słuchaczy uroki Szklarskiej Poręby i okolic.
/źródło: www.polskieradio.pl/

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.