Wystawa o sześciu "ojcach" polskiej niepodległości, która ma dotrzeć do prawie 130 miast i miasteczek w całym kraju, zostanie zaprezentowana w w Chrzanowie. Można ją zwiedzać w plenerze przed budynkiem MOKSiR od 21 sierpnia do 14 września 2018 r.

Wystawa pt. "Ojcowie Niepodległości" już w sierpniu przyjedzie do Chrzanowa

W związku z przypadającym w tym roku 100 - leciem odzyskania niepodległości Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wspólnie z Gminą Chrzanów zaprasza na wystawę zatytułowaną "Ojcowie Niepodległości" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. 

Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ponaddwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim.
Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.

Na trasie Biało-Czerwonego Szlaku znalazł się Chrzanów jako jedno z miast, w którym dokonane zostanie symboliczne otwarcie wystawy. Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia 2018 roku o godz. 18.00 na deptaku przed MOKSiR.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

             

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również