Wizyta uczniów SP nr 3 w  chrzanowskiej komendzie.

 

Ostatnia klasa szkoły podstawowej, to taki moment w życiu młodego człowieka, kiedy zaczyna się on zastanawiać nad tym, gdzie kontynuować naukę po zakończeniu szkoły podstawowej i jaki kierunek obrać, by zaplanować swoją ścieżkę edukacyjno-  zawodową.

W dokonywaniu tych ważnych decyzji życiowych, pomaga młodzieży kadra pedagogiczna poprzez organizowanie lekcji doradztwa zawodowego. Jedną z takich praktycznych lekcji uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej w Chrzanowie odbyli 9 października 2018r.w tut. komendzie powiatowej.

Młodzież w trakcie wykładu dowiedziała się jak zorganizowana jest struktura organizacyjna jednostki i czym zajmują się poszczególne piony w komendzie. Młodzi ludzie wysłuchali z uwagą jak wygląda praca policjanta i jaka jest specyfika służby.

Oprócz tego mieli okazję posłuchać jak ustrzec się zagrożeń czyhających w Internecie i  jakie czyny karalne występują  najczęściej wśród młodzieży a także jak się wystrzegać sytuacji, które mogą negatywnie rzutować na ich przyszłość.

8- klasiści usłyszeli też sporo na temat zalet pracy w instytucji jaką jest Policja, a wszystko po to, aby mogli w przyszłości dokonać świadomego wyboru, bo ten wybór będzie miał ogromny wpływ na ich dalsze życie.  

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.