Uczestnik kolizji w Gromcu był nietrzeźwy.

12.10.2018 roku późnym popołudniem doszło do kolizji na ul. Broniewskiego w Gromcu.

Jak wstępnie ustalono kierujący autobusem marki Solaris, mieszkaniec gm. Krzeszowice podczas włączania się do ruchu z zatoki autobusowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Nissan, zamierzającym wykonać manewr skrętu w prawo. Nissanem kierował mieszkaniec Chrzanowa.

Obydwaj uczestnicy kolizji zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji, okazało się, że kierowca Nissana Primery jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,2 tej substancji w jego organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny od pojazdu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów ndo lat 15 i grzywna w wysokości co najmniej 5000 zł.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.