Weekendowe zdarzenia drogowe

4 sierpnia b.r. patrol WRD na ul. Krakowskiej w Bolęcinie zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki VW, mieszkańca Grojca. Okazało się, że mężczyzna złamał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.Tego samego dnia, w Trzebini na ul. Waryńskiego, w kierującego Hondą Accord wjechał 40- letni rowerzysta uszkadzając lusterko pojazdu. Cyklista miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W nocy w Młoszowej na ul. Krakowskiej, jadący tą ulicą mężczyzna widząc nietrzeźwego motorowerzystę, dokonał jego obywatelskiego zatrzymania. Dzięki tej odważnej postawie, kierującemu motorowerem Romet uniemożliwiona została dalsza jazda. Przybyły na miejsce patrol przebadał 32- latka z Chrzanowa, kierujący jednośladem miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy za kierownicą „ wpadł” na ul. Wodzińskiej w Chrzanowie 05.08.2018r. 29- latek z Ostrężnicy kierujący motocyklem marki Junak był po użyciu alkoholu, wydmuchał 0,2 promila. Kolejne zgłoszenie, jak się okazało- potwierdzone, dotyczyło czarnego samochodu marki Fiat Punto, który jechał tzw. wężykiem po drodze. Policjanci zatrzymali kierującego Fiatem w rejonie zjazdu z autostrady A4, węzeł Chrzanów-Balin. Badanie trzeźwości wykazało, że 38-latek z Tenczyna kierował fiatem mając w organizmie trzy promile alkoholu. Podczas kontroli osobistej ujawniono u niego 5,51 g marihuany. 38- latek trafił do aresztu, zostaną mu przestawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków.

Za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat, sąd nakłada też na sprawcę obowiązek zwrotu prawa jazdy od którego liczy się czas obowiązywania zakazu, chyba, że wcześniej prawo jazdy zostało już zatrzymane.

W przypadku jazdy „ po użyciu”, która jest wykroczeniem, sąd może orzec karę grzywny od 50 do 5000 zł albo karę aresztu od 5 do 3dni i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych  grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   
+1 #1 bruno 2018-08-07 20:35
Policja często czatuje, ale często nie na tych co trzeba i liczba wypadków się zwiększa. Wszyscy jeździmy na yanosiku, żeby nie dostać mandatu za przekroczenie prędkości o kilka kilometrów, a pijani kierowcy przejeżdzają w tym czasie jeden za drugim...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również